Centrum Zdrowia Seniora. W Krakowie trwa nasz program dla osób w wieku 60+

24.05.2019

Udostępnij

Przypominamy, że do końca 2019 r. działa nasz program dla seniorów z niepełnosprawnością ruchową. “Centrum Zdrowia Seniora” dofinansowane zostało z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W ramach projektu osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych, a także treningów rehabilitacyjnych. 

Seniorów z dysfunkcjami narządu ruchu zapraszamy do korzystania ze specjalnej telefonicznej infolinii. Osoby m.in. po zabiegu amputacji, z chorobami kręgosłupa czy zwyrodnieniami stawów mogą uzyskać wczesną pomoc informacyjną i odpowiednią edukację związaną z tymi zagadnieniami. Dzwoniąc na numer 504 458 979, senior lub jego opiekun porozmawia ze specjalnie przeszkolonym w tym celu konsultantem, który pomoże znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące pomocy medycznej czy możliwości sfinansowania sprzętu ortopedycznego.

Osobom starszym zapewniamy także pomoc w formie specjalistycznych konsultacji rehabilitacyjnych, ortopedycznych, dietetycznych czy diabetologicznych. Wszystkie wizyty zostały dofinansowane z programu rządowego, dzięki czemu seniorzy mogą odbyć je bezpłatnie. W tym celu nasza Fundacja podjęła współpracę z krakowskim Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Na najbliższe konsultacje ortopedyczne zapraszamy 31 maja. Obowiązują zapisy telefoniczne: 609 915 005.